Domingo, Feb 27

Sunday, Feb 272022
US Eastern Time -05 GMT

Asia and Philippines Click here>>>> https://ddsport.blog/

USA Sports/Deportes/Partidos -5 GMT Hora Local (Miami)

AUSTROASIA FIBA World Cup-Qualification

Deportes 12 5:30am Australia@Japan/7:00am New Zeland@Philippines/9:30am Iran@Syria/2:00pm USA@Mexico/3:00pm Canada@United States Virgin Islands/6:00pm Bahamas@Dominican Republic

Romania-Liga 1

Deportes 24 7:00am Arges Pitesti@Voluntari/9:30am Botosani@Mioveni/3:00pm FCSB@Farul Constanta

Netherlands-Eredivisie

Deportes 13 7:15am AZ@Feyenoord/9:30am Sparta Rotterdam@PSV/11:45am Go Ahead Eagles@Ajax

Deportes 14 7:15am Vitesse@NEC

Italian Serie A

Deportes 16 7:30am Torino@Cagliari/10:05am Hellas Verona@Venezia/1:05pm Spezia@Roma/3:50pm Lazio@Napoli

Portugal-Segunda/Primeira Liga

Deportes 20 7:30am Nacional@Trofense/11:30am Vizela@Portimonense/4:30pm Porto@Gil Vicente

GOLTV 2:00pm Benfica@Vitória Guimarães

Scottish Premiership

CBSSN 8:00am Hibernian@Celtic

French Ligue 1 Soccer

Deportes 8 8:00am Monaco@Reims/10:00am Angers SCO@Lens/12:05pm Troyes@Olympique Marseille/3:45pm Olympique Lyonnais@Lille

Deportes 9 10:00am Metz@Nantes

Deportes 11 10:00am Brest@Lorient

Deportes 21 10:00am Clermont@Bordeaux

Bundesliga Soccer 1/2

PPV1 8:30am Hamburger SV@Werder Bremen/10:30am Bochum@RB Leipzig/12:30pm Augsburg@Borussia Dortmund

Belgium-First Division A

Deportes 10 8:30am Club Brugge@Antwerp/1:30pm Standard Liège@Gent

LaLiga 1/2 Soccer

Deportes 19 9:00am Villarreal@Espanyol/11:15am Sevilla@Real Betis/1:30pm Real Sociedad@Osasuna/4:00pm Barcelona@Athletic Club

Africa-CAF Champions League

Deportes 17 9:00am TP Mazembe@Cotonsport/12:00pm Pyramids FC@CS Sfaxien/3:00pm RSB Berkane@Simba

Deportes 9 12:00pm Otôho d’Oyo@Al Masry/3:00pm Al Ahli Tripoli@Zanaco

Deportes 11 12:00pm Al-Ittihad@JS Saoura

Premier League Soccer

Deportes 1 10:00am West Ham United@Wolverhampton Wanderers

Chile Primera Division

Deportes 23 11:00am Huachipato@Colo-Colo/5:00pm Palestino@Universidad Católica/7:30pm Deportes Iquique@Deportes Temuco

Peru Primera Division

ESPN Sur 2 12:00pm Sport Boys@Carlos Stein/2:15pm Alianza Atlético@Alianza Lima/4:30pm Universitario@César Vallejo

ENGLAND League Cup

Deportes 15 12:30pm Chelsea@Liverpool

Mexico Soccer

TDN Deportes 2:00pm Tapatio@Cimarrones de Sonora/9:00pm Cruz Azul@Santos Laguna

Colombia Primera Division

Deportes 22 3:00pm Leones@Barranquilla/5:05pm Unión Magdalena@Deportivo Cali/7:10pm Atlético Bucaramanga@Atlético Nacional/9:15pm América de Cali@Once Caldas

MLS Soccer

FS1 3:00pm Sporting@Atlanta United FC

ESPN US 4:30pm New York City FC@LA Galaxy

Deportes 14 8:00pm Houston Dynamo@Real Salt Lake

Deportes 15 9:00pm Seattle Sounders FC@Nashville SC

Argentina-Primera Division

Deportes 11 4:00pm Sarmiento@Unión Santa Fe

Deportes 25 4:00pm Estudiantes@Arsenal/6:15pm River Plate@Racing Club/8:30pm Argentinos Juniors@San Lorenzo

Fútbol Femenino Sub 20 CONCACAF 2022

ESPN Sur 3 4:00pm Puerto Rico@USA/7:00pm Nicaragua@Dominican Republic

Costa Rica Primera Division

Deportes 16 6:00pm Deportivo Saprissa@Guadalupe

Deportes 11 8:00pm Santos de Guápiles@Cartaginés

Nicaragua Primera Division

Deportes 18 6:00pm Walter Ferretti@H&H Export/8:00pm Deportivo Ocotal@Juventus Managua

Deportes 16 9:00pm Managua@UNAN Managua

Honduras-Liga Nacional

FOX Deportes US 6:00pm Motagua@Platense

GOLTV 6:00pm Motagua@Platense

NCAA Basketball

ESPN US 12:00pm SMU@Houston/2:30pm Wichita State@Memphis

Deportes 7 12:00pm Connecticut@Georgetown/2:00pm Illinois@Michigan/4:00pm Ohio State@Maryland

Deportes 14 12:00pm Princeton@Harvard/2:00pm Fairfield@Manhattan

Deportes 18 1:00pm Canisius@Quinnipiac

NBCSN 2:30pm George Washington@George Mason

PPV1 2:00pm Iona@Rider

Deportes 10 2:00pm Niagara@Saint Peter’s

Deportes 15 2:00pm Monmouth@Siena

ESPNU 3:00pm Tulane@Temple

CBSSN 4:00pm East Tennessee State@UNC-Greenboro

FS1 3:00pm 5:00pm St.Johns@DePaul

ESPN2 US 6:00pm Indiana@Minnesota

BTN Network 7:00pm Nebraska@Penn State

NBA Basketball

Sport Mix 5:00pm NBA MIX (8 Pantallas Live)

Deportes 5 1:00pm 76ers@Knicks/3:30pm Jazz@Suns

NBATV 3:00pm NBA G League: Fort Wayne Mad Ants@Lakeland Magic

Deportes 1 5:00pm Celtics@Pacers/9:00pm Nuggets@Trail Blazers

Deportes 2 7:00pm Pistons@Hornets

Deportes 3 7:00pm Clippers@Rockets

ESPN US 7:30pm Mavericks@Warriors/10:00pm Pelicans@Lakers

NHL Season

Deportes 1 1:00pm Oilers@Hurricanes

Deportes 2 2:00pm Sabres@Stars/10:00pm Kraken@Sharks

Deportes 3 3:00pm Blues@Blackhawks

Deportes 4 4:00pm Jets@Coyotes/7:30pm Canucks@Rangers

Deportes 5 6:00pm Penguins@Blue Jackets

Deportes 7 8:30pm Islanders@Ducks

Racetrack: 

La imagen tiene un atributo ALT vacío; su nombre de archivo es racetrack.jpg

DigitalVision 1:00pm Hipodromo V Centenario

Hipodromo Camarero: Hipodromo Camarero PR

TVG1 Racetrack: Mix Racetrack

Racetrack 1: Wheeling Island

Racetrack 2: Acueduct/Northfield

Racetrack 3: Tampa Bay Race

Racetrack 4: Saratoga Harness/Los Alamitos

Racetrack 5: Southland

Racetrack 6: Laurel Park

Racetrack 7: Sunland Park

Racetrack 8: Gulfstream Park

MIX Racetrack/Racetrack 9: Oaklawn Park

Racetrack 10: Santa Anita

Racetrack 11: Golden Gates

Racetrack 12:

Comentarios/Comments: guiadeportes@gmail.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s