Sabado 3 Oct

College Football Update: 4:40pm

Deportes 15: Cincinnati@South Florida

Saturday Oct 03 2020
US Eastern Time +12 GMT

Asia and Philippines Click here>>>> https://ddsport.blog/

Roland Garros Paris

Tennis Channel 5:00am 2020 Roland-Garros Tennis: First Round

Portugal LigaPRO

Deportes 10 6:00am Feirense@Sporting Covilha

LaLiga Soccer

Deportes 9 7:00am Real Valladolid@Eibar

Bein Espanol 9:50am Atlético de Madrid@Villarreal/12:20pm Real Sociedad@Getafe/2:50pm Valencia@Betis

Deportes 8 12:20pm Elche@Huesca

England Championship

PPV1 7:30am Norwich City vs Derby County

Deportes 14 10:00am Reading@Watford(

Premier League Soccer

Deportes 8 7:30am Chelsea@Crystal Palace/3:00pm Newcastle United@Burnley

NBCSN 10:00am Everton@Brighton & Hove Albion

NBC NY 12:30pm Leeds United@Manchester City

Challenge Cup Rugby

Deportes 5 9:00am Semifinal: Leeds Rhinos@Wigan Warriors/11:30am Salford Red Devils@Warrington Wolves

Italian Serie A

Deportes 10 9:00am Sassuolo@Crotone

Deportes 13 2:45pm Udinese@Roma

Bundesliga Soccer

Deportes 15 9:30am Stuttgart@Bayer Leverkusen/12:30pm RB Leipzig@Schalke 04

PPV1 9:30am Werder Bremen@Arminia Bielefeld

Deportes 11 9:30am Eintracht Frankfurt vs Hoffenheim

Deportes 12 9:30am Koln@Borussia M’gladbach

Deportes 13 9:30am Borussia Dortmund@Freiburg

Netherlands Eerste Devisie

Deportes 16 10:30am Eerste: NEC@Eindhoven

Netherlands Eredevisie

Deportes 8 10:30am Vitesse@Heracles

Deportes 11 12:45pm RKC Waalwijk@PEC Zwolle

Deportes 12 2:00pm VVV@ADO Den Haag

Deportes 14 3:00pm Twente@Emmen

Primeira Liga Soccer

Deportes 9 11:00am Santa Clara@Gil Vicente/1:30pm Porto@Marítimo/4:00pm Tondela@Sporting Braga

French Ligue 1 Soccer

Deportes 10 11:00am Lens@Saint-Étienne/2:50pm OGC Nice@FC Nantes

Turkish Super Lig

Bein US 12:00pm Fenerbahce SK@Fatih Karagümrük S.K.

Peru Primera Division Soccer

GOLTV Peru 11:30am Sport Boys@Academia Cantolao/2:00pm Binacional@Deportivo Municipal/4:30pm Alianza Lima@Deportivo Llacuabamba/7:00pm Sporting Cristal@Atlético Grau

Futbol MX Primera Division

TDN Deportes 12:00pm Pumas UNAM@America/6:00pm Atlas@Necaxa/7:30pm Tigres UANL@Atletico San Luis/10:00pm America@Pumas UNAM

Costa Rica Primera Division

Deportes 14 5:00pm Sporting San José@Limón8:00pm Guadalupe@Alajuelense

Deportes 12 10:00pm Herediano@Santos de Guápiles

US College Football

Algunos partidos aplican BLACKOUT RESTRICTIONS

ABC NY 12:00pm Baylor@West Virginia/3:30pm North Carolina@Boston College/7:30pm Oklahoma@Iowa State

FOX Washington 12:00pm TCU@Texas/4:30pm Red Bulls@Orlando City SC

ESPN US 12:00pm South Carolina@Florida/3:30pm Oklahoma State@Kansas/7:30pm Auburn@Georgia

ESPNU 12:00pm East Carolina@Georgia State/4:00pm Charlotte@Florida Atlantic/7:30pm Auburn@Georgia

ESPN2 US 12:00pm Arkansas State@Coastal Carolina/3:30pm Memphis@SMU/7:30pm Tulsa@UCF

SEC 12:00pm Missouri@Tennessee/4:00pm Ole Miss@Kentucky/7:30pm LSU@Vanderbilt

ACCNet 12:00pm NC State@Pittsburg/4:00pm Virginia Tech@Duke/8:00pm Virginia@Clemson

Deportes 18 12:30pm Texas San Antonio@Alabama Birmingham

Deportes 1 1:00pm North Alabama@Liberty/5:00pm West Texas A&M@Stephen F. Austin

CBSSN 1:30pm Abilene Christian@Army/6:00pm Navy@Air Force

Deportes 2 3:00pm Houston Baptist@Eastern Kentucky

CBS Washington 3:30pm Texas A&M@Alabama

FS1 3:30pm Texas Tech@Kansas State

Deportes 17 3:30pm Jackson State@Florida State/7:30pm Southern Mississippi@North Texas

Deportes 3 5:00pm Western State@Middle Tennessee

Deportes 4 7:30pm Arkansas@Mississippi State

MLS Soccer:

Fox Sport Deportes US 4:30pm Orlando City SC@New York Red Bulls

Deportes 18 7:30pm New York City FC@Inter Miami FC

Deportes 8 8:00pm FC Cincinnati@Minnesota United FC

Deportes 16 8:30pm Columbus Crew SC@FC Dallas

Deportes 9 0:30pm LA Galaxy@Earthquakes

UFC

PPV1 7:30pm Holm VS. Aldana

ESPN US 10:30pm Holm VS. Aldana

Deportes 6 10;30pm Holm VS. Aldana

BOXING

Deportes 15 7:30pm Zepeda@Baranchyk

BOXING

FS1 8:00pm PBC Fight Night: Mark Magsayo VS. Rigoberto Hermosillo

Racetrack: 

PPV1 1:00pm Hipodromo V Centenario/Hipodromo Camarero

TVG1 Racetrack: Mix Racetrack

Racetrack 1(CH 150): Palm Beach Kennel

Racetrack 2 (CH 151):Belmont Park/Mountaineer

Racetrack 3 (CH 152): Woodbine

Racetrack 4 (CH 153): Pimlico Race Course

Racetrack 5 (CH 154): Derby Lane/Orange

Racetrack 6 (CH 155): Delaware/Santa Anita

Racetrack 7 (CH 156):Keeneland/Golden Gates

Racetrack 8 (CH 157): Gulfstream Park/Yonkers

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s